Domů / Aktuality / Subscription Messaging Update: Co to je a jak získat povolení?

Subscription Messaging Update: Co to je a jak získat povolení?

Kategorie článku

Aktualita, Chatboti

Autor

Jan Krupica

Publikováno

23.07.2019

Povolení k zasílání Subscription zpráv

31.7.2019 vejdou v platnost nová pravidla Facebooku. Podle jednoho z nich nově každý profil, používající Messenger chatboty potřebuje oficiální povolení k zasílání tzv. Subscription zpráv. Tyto zprávy bylo dosud možné standardně rozesílat, pokud neobsahovaly komerční sdělení, promokód a další prodejní informace. Tak tomu ostatně bude i nadále, nicméně Facebook začne dodržování tohoto pravidla mnohem přísněji hlídat. Prvním krokem je udělení povolení, bez kterého tento typ zpráv nebudete moci rozesílat. Pojďme si nyní krok po kroku ukázat, jak o toto povolení zažádat.

Krok 1: Otevřete si nastavení vaší FB stránky.

Krok 2: Klikněte na záložku Platforma Messengeru

Krok 3: Skrollujte dolů k možnosti Rozšířené funkce zpráv, zde klikněte na možnost Požádat

Krok 4: Vyplňte přiložený formulář

Podle charakteru zpráv, které chcete v rámci Subscribal Messages zasílat. POZOR: Formulář je sice přeložen do češtiny, vy ale vyplňte ukázkové zprávy anglicky. V opačném případě vám Facebook žádost zamítne a budete muset formulář vyplnit znovu.

Krok 5: Potvrďte souhlas a odešlete formulář ke kontrole

Facebook si bere až 5 pracovních dní na vyřízení žádosti, zpravidla vám vyjádření přijde ale ještě tentýž den.

Máte hotovo! 

Nyní zbývá čekat na vyjádření od Facebooku. Pokud vám Facebook žádost opakovaně zamítne, snažte se upravit informace ve formuláři tak, aby co nejlépe odpovídaly stanoveným kritériím. Držíme palce a od 1. srpna doporučujeme hlídat si obsahy svých Subscriptional zpráv o to pečlivěji.

Zdroj úvodního obrázku: Manychat.com

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací